Turystyka

Interaktywne mapy naszych gmin

Przedstawiamy Państwu interaktywne mapy naszych gmin, które powstały w ramach operacji własnej: Aplikacja promująca zasoby LGD.

Na mapach oznaczone zostały nasze szlaki rowerowe oraz Nordic Walking:

Serdecznie witamy na Rowerowych Szlakach Turystycznych, które utworzone zostały staraniem Lokalnych Grup Działania „Razem na Piaskowcu” i “Wspólny Trakt”. Atrakcyjne, czytelnie oznakowane i bezpieczne szlaki, o łącznej długości blisko 500 kilometrów, poprowadzone zostały przez 12 Gmin wchodzących w skład obu Lokalnych Grup Działania: Borkowice, Chlewiska, Iłża, Jastrząb, Kowale, Mirów, Mirzec, Orońsko, Skaryszew, Skarżysko Kościelne, Szydłowiec i Wierzbicę. Spójny projekt tras rowerowych biegnących po asfaltowych drogach, leśnych duktach i gruntowych ścieżkach, pozwala aktywnie wypocząć  na łonie natury, zapoznać się z najważniejszymi walorami przyrodniczymi i kulturowymi regionu. Lokalna baza noclegowa i gastronomiczna umożliwia zaplanowanie kilkudniowego pobytu zarówno dla rodzin z dziećmi jak i indywidualnych turystów. Do zobaczenia na szlaku.

Nordic Walking Park „Razem na Piaskowcu” to osiem tras wytyczonych w każdej gminie leżącej na obszarze Lokalnej Grupy Działania Razem Na Piaskowcu. Zapraszamy na czytelnie oznakowane trasy do uprawiania nordic walkingu. Szlaki poprowadzono chodnikami, lokalnymi drogami o niewielkim natężeniu ruchu, gruntowymi drogami i leśnymi duktami. Na trasach zamontowano tablice zawierające propozycje ćwiczeń do samodzielnego wykonania, oraz punkty pomiaru tętna pozwalające zmonitorować zakres tętna w jakim pokonujemy trasy. Osiem tras Nordic Walking Park wytyczonych na obszarze działania Lokalnej Grupy Działania Razem Na Piaskowcu znajduje się na terenie gmin: Borkowice, Chlewiska, Jastrząb, Mirów, Mirzec, Orońsko, Skarżysko Kościelne, oraz Szydłowiec. Łączna długość tras wszystkich parków wynosi 54-kilometrów.

 

 

Przy każdej z tras znajduje się krótki opis i kolka fotografii oraz kod QR dzięki któremu trasę możemy pobrać i otworzyć w telefonie.

Znajdziecie tu także informację jaka to trasa, długość trasy, jej trudność i średni czas jej przejścia lub przejazdu.

 

Liczymy na to, że z czasem aplikacja będzie się rozwijać o nowe treści: zdjęcia i informacje o wydarzeniach z naszego obszaru.

 

https://www.czasnamarsz.pl/pl/organization/lgd-razem-na-piaskowcu

 

org_2

 

 

Zachęcamy do jazdy na rowerze!!!

Zamieszczamy mapę szlaków rowerowych, która została wykonana w ramach realizacji projektu współpracy pt. Razem Objedźmy Wspólny Europejski Region „ROWER”, realizowanego przez LGD „Na Piaskowcu” wspólnie z LGD „Wspólny Trakt”.

szydłowiec_mapa_Strona_1

szydłowiec_mapa_Strona_2