Informacja

Ze względu na przedłużającą się awarię ogrzewania Biuro Stowarzyszenia w dniach 02.02.2023 – 03.02.2023 będzie nadal pracowało zdalnie.

W razie konieczności wizyty osobistej prosimy o kontakt telefoniczny:

Monika Szcześniak – 502 866 700

Malwina Słomka – 502 866 701

Uroczysta Pierwsza sesja Rady Miejskiej w Jastrzębiu

W dniu 6 stycznia 2023 roku w miejscowości Jastrząb  odbyła się  pierwsza sesja Rady Miejskiej. W miejscowej szkole podstawowej odbyła się uroczystość, która była zwieńczeniem 600-lecia miejscowości oraz odzyskania praw miejskich. Wydarzenie rozpoczęło się o godz. 13.30  występem miejscowej grupy teatralnej  seniorów – Młodzi Duchem,  która przygotowała program artystyczny o tematyce świątecznej.  O godz. 14.00  Przewodniczący Sławomir Bińkowski otworzył uroczystą sesję,  przywitał zaproszonych gości oraz  uczestników wydarzenia.  Następnie głos zabrał Burmistrz Andrzej Bracha, który przedstawił co działo się w Jastrzębiu na przestrzeni ostatnich lat, jak rozwijała się  miejscowość. Przypomniał o  wszystkich wydarzeniach poprzedzających odzyskanie praw miejskich. Były wystąpienia zaproszonych gości oraz  życzenia. Na koniec sołtys Jastrzębia, Pan Sylwester Minda, wręczył Burmistrzowi klucze do miasta. Uroczystość zakończyła się Mszą Świętą w kościele pod wezwaniem Jana Chrzciciela w Jastrzębiu. Nasze Stowarzyszenie reprezentowali Prezes Jan Gula, Dyrektor Biura Monika Szcześniak  oraz Malwina Słomka Pracownik Biura.

Serdecznie dziękujemy za zaproszenie.

645 1

Kontakt

Przypominamy aktualne numery kontaktowe:

Biuro w Szydłowcu – (48) 326 20 76

Dyrektor Biura – Monika Szcześniak – 502 866 700 i 502 866 707

Pracownik Biura – Malwina Słomka – 502 866 701

Informacja

Informujemy, że w dniu 22.12.2022 r. (czwartek) Biuro Stowarzyszenia pracuje w trybie zdalnym.

W dniach 23.12.2022 i 27.12.2022 r. Biuro Stowarzyszenia będzie nieczynne.

 

Otwarcie Pracowni Historii Szydłowca

W sobotę, 10 grudnia odbyło się oficjalne otwarcie Pracowni Historii Szydłowca w nowej odsłonie. Ekspozycja obrazująca dzieje  miasta została utworzona na I piętrze dawnej siedziby Szydłowieckich i Radziwiłłów.

Pracownia Historii Szydłowca powstała w 2017 r., w jej tworzeniu aktywnie uczestniczyli mieszkańcy Szydłowca, przekazując dokumenty, fotografie i przedmioty ilustrujące życie codzienne i historię miasta. Pozyskane obiekty pochodzą głównie z XIX wieku i pierwszej połowy XX wieku. W pracowni możemy zobaczyć również eksponaty z Izby Pamiątkowej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu oraz z kościoła św. Zygmunta w Szydłowcu.

Zanim goście obejrzeli wystawę „Żywa historia kamiennego miasta”, przybyłych powitała Edyta Ziętkowska – Gawor Dyrektor Szydłowieckiego Centrum Kultury – Zamek. Obecni na uroczystości otwarcia pracowni wysłuchali prelekcji Grażyny Głuch na temat koncepcji wystawy i procesu jej tworzenia.

Proboszcz parafii św. Zygmunta ks. dziekan Marek Kucharski dokonał poświęcenia nowo urządzonych sal ekspozycyjnych. Burmistrz Szydłowca Artur Ludew podziękował za pracę przy tworzeniu pracowni oraz podkreślił, że nie udało by się stworzyć takiego miejsca, gdyby nie mieszkańcy, którzy zdecydowali się przekazać swoje rodzinne pamiątki.

Podczas uroczystości otwarcia oprawę muzyczną zapewnili podopieczni Fundacji Muzyczni.

Inauguracja Pracowni Historii Szydłowca została dofinansowana ze środków Lokalnej Grupy Działania “Razem na Piaskowcu”.

Pracownia Historii Szydłowca jest dostępna dla zwiedzających w dniach od środy do niedzieli, w godzinach od 10.00 do 16.00.

 

Stowarzyszenie reprezentował Prezes Zarządu Pan Jan Gula.

Bardzo dziękujemy Dyrekcji  Szydłowieckiego Centrum Kultury – Zamek za zaproszenie.

 

6391b9bf443c1_o_large2 1

Informacja !

Informujemy, że w dniu 16 grudnia  2022 roku, biuro Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania “Razem na Piaskowcu” będzie nieczynne dla interesantów – prace wewnętrzne.

 

X Forum Dyskusyjne Lokalnych Organizacji Pozarządowych w Orońsku

W minioną niedziele 20 listopada 2022 roku w Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku odbyło się X Forum Dyskusyjne Lokalnych Organizacji Pozarządowych. Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania wystawy Anisha Kapoora,  a następnie Prezes Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko  Sylwester Różycki powitał zaproszonych gości oraz wszystkie osoby, które przybyły na forum. W/w wydarzenie było powiązane z jubileuszem 15- lecia działalności stowarzyszenia. Wiceprezes Jarosław Molęda przedstawił krótką prezentację na temat działalności stowarzyszenia i scharakteryzował sztandarowe działania. Były krótkie wystąpienia zaproszonych gości. Nasze Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania ”Razem na Piaskowcu” reprezentował Prezes Jan Gula oraz Dyrektor Biura Monika Szcześniak. Prezes Jan Gula wręczył na ręce Prezesa Sylwestra Różyckiego pamiątkową statuetkę.

Bardzo miłym akcentem wydarzenia było wręczenie przez Prezesa Różyckiego podziękowań dla liderów lokalnych NGO’s, a także Prezesa LGD ”Razem na Piaskowcu”, dyrektorów szkół z Gminy Orońsko, dyrektora CRP oraz proboszcza parafii w Orońsku. Uhonorowane osoby oprócz pamiątkowych dyplomów otrzymali również gadżety związane z krzemieniem czekoladowym. W części dyskusyjnej poruszone zostały bardzo różne tematy. Na zakończenie spotkania można było wysłuchać koncertu wykonaniu ,, Kapeli Bursów” oraz skosztować potraw regionalnych przygotowanych przez KGW w Guzowie i Zaborowiu, win z winnicy Nowy Młyn , kawy z regionalną marką. Głównymi organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko oraz Fundacja im. Józefa Brandta w Orońsku.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie.

63241